Bilgisayara Bilgi & Paylaşım Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bilgisayara Bilgi-Paylaşım Platformu

AnasayfaToplistLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Photoshopta Kesik İzi Yapımı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
mmehmet
Admin

Www.Bilgisayara.Net
Admin
mmehmet

Erkek
Yaş : 31 Kayıt tarihi : 04/11/08 Mesaj Sayısı : 481 Nerden : İstanbul İş/Hobiler : Bilgisayar Lakap : Memo
Photoshopta Kesik İzi Yapımı Vide
MesajKonu: Photoshopta Kesik İzi Yapımı   Photoshopta Kesik İzi Yapımı I_icon_minitimePaz Ara. 14, 2008 2:11 pm

Çalışmamızı yapmayı planladığımız resmimizi photoshop programımızda acıyoruz. Ardından yeni bir layer oluşturarak işlermimize devam ediyoruz.
Photoshopta Kesik İzi Yapımı Kesik_izi-300x187

Adım2:

Yeni layerımız seçiliyken Pen araçını alıyoruz ve resimdeki gibi eğimli bir çizgi çiziyoruz, bu işlemi yapatıktan sonra Brush araçımızı seçiyoruz ve kalınlığını resmimize göre ayarlıyoruz ben 5 kullandım ve ana renkimiz Siyah olacak. Çalışma ekranına Pen araçını yeniden seçerek sağ tıklıyoruz ve Stroke Path seceneğini seçiyoruz ve resimdeki gibi tik alanınıda tıklıyacak okey diyoruz.

Photoshopta Kesik İzi Yapımı Kesik_izi1-300x187

Adım3:

Şimdi oluşturduğumuz bu kavisli çizginin layer modunu Overlay olarak ayarlıyoruz ve yeni bir layer oluşturuyoruz.

Photoshopta Kesik İzi Yapımı Kesik_izi2-300x187

Adım4:

Yeni oluşturduğumuz layerımızı seçiyoruz. Ctrl+Farenin sol tuşu ile bi alttaki oluşturduğumuz çizginin olduğu layerımızı tıklıyoruz ve seçili hale getiriyoruz. Renk paletimize #920605 renki yerleştiriyoruz ve seçili alanın içini boş layer seçili olmak koşulu ile boyuyoruz. Layerımızın layer modunu Color Burn olarak ayarlıyoruz

Photoshopta Kesik İzi Yapımı Kesik_izi4-300x187

Adım5:

en son oluşturduğumu layerımıza çift tıklıyarak Layer style peceremizi acıyoruz ve resimlerdeki ayarları yapıyoruz.

Photoshopta Kesik İzi Yapımı Kesik_izi6-300x218

Sonuç:
Photoshopta Kesik İzi Yapımı Kesik_izi10-300x225

Not: Alıntıdır..
http://www.mehmet-altiner.tr.gg
007
Deneme Moderatör
Www.Bilgisayara.Net
Deneme Moderatör

Erkek
Yaş : 30 Kayıt tarihi : 08/12/08 Mesaj Sayısı : 130 Nerden : Muş İş/Hobiler : Oyun&Basketbol Lakap : 007

MesajKonu: Geri: Photoshopta Kesik İzi Yapımı   Photoshopta Kesik İzi Yapımı I_icon_minitimePaz Ara. 14, 2008 4:22 pm

Vay bee:D
mmehmet
Admin

Www.Bilgisayara.Net
Admin
mmehmet

Erkek
Yaş : 31 Kayıt tarihi : 04/11/08 Mesaj Sayısı : 481 Nerden : İstanbul İş/Hobiler : Bilgisayar Lakap : Memo
MesajKonu: Geri: Photoshopta Kesik İzi Yapımı   Photoshopta Kesik İzi Yapımı I_icon_minitimePaz Ara. 14, 2008 4:24 pm

Very Happy
caN
Admin

Www.Bilgisayara.Net
Admin
caN

Erkek
Yaş : 28 Kayıt tarihi : 26/10/08 Mesaj Sayısı : 791 Nerden : Ankara İş/Hobiler : Internet & Kitaplar Lakap : WebMaster
MesajKonu: Geri: Photoshopta Kesik İzi Yapımı   Photoshopta Kesik İzi Yapımı I_icon_minitimePaz Ara. 14, 2008 4:37 pm

gerçekten süper Göz Kırpma
http://www.BilgisayarA.net
mmehmet
Admin

Www.Bilgisayara.Net
Admin
mmehmet

Erkek
MesajKonu: Geri: Photoshopta Kesik İzi Yapımı   Photoshopta Kesik İzi Yapımı I_icon_minitimePaz Ara. 14, 2008 5:23 pm

İlgimi çektiği için sizinle paylaştım Very Happy

Photoshopta Kesik İzi Yapımı

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası